Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
[email protected]
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 
Informace k ochraně osobních údajů.
ZMĚNY V POSEIDONU
Upozorňujeme, že přihlášení pod tímto textem je pouze do staré verze POSEIDONU. Údaje z nové verze najdete přímo ve svém mobilním zařízení. Stará verze POSEIDONU přestane prodávat jízdenky 30. 4. 2018. Nainstalujte si novou verzi!

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Co vám nejvíc chybí při stávající karanténě?
Kontakty s ostatními lidmi, známými, kolegy…
Návštěvy restaurací, klubů, barů…
Návštěvy sportovišť, welnesů, tréninky…
Možnosti nakupovat …
Kultura, divadla, kino, muzea…
Možnost městského života, ruch na ulicích …
Něco jiného…
Všimli jste si v záplavě informací o koronaviru, jaké je venku krásné jaro?
Určitě, ano…
Ani ne, mám jiné starosti…
Celkem hlasovalo 1432 osob.

Cestování s jízdním kolem

Základní informace - platné od 1.ledna 2020

V rámci IDS JMK můžete s kolem cestovat v zaintegrovaných vlacích, městských linkách v Brně s označením 1 až 99 a také ve vybraných regionálních autobusech - cyklobusech.
 • V autobusech 108, 231, 233, 251, 256, 423, 602, 642, 730, 750, 816, 817, 830 a 932 můžete jízdní kola přepravovat v nepracovních dnech od 10.4. do 28.9.2020 ve spojích označených v jízdním řádu symbolem jízdního kola do vyčerpání kapacity (na linkách 251 a 256 lze v uvedeném období přepravit kola v označených spojích i v pracovních dnech). V ostatních regionálních autobusech není doprava kola povolena.
 • Na cyklojízdenku IDS JMK se jízdní kola přepravují ve všech vlacích zařazených do IDS JMK (osobní, spěšné vlaky a rychlíky), avšak pouze jako spoluzavazadlo. Vlaky označené v jízdních řádech symbolem jízdního kola nabízejí rozšířenou kapacitu míst pro přepravu kol. Jedná se o většinu vlaků IDS JMK zejména na linkách S vedených z / do Brna a na linkách R19, R11 a R13. Místa pro kola jsou označena symbolem jízdního kola na skříni vozu. Jízdní kola se přepravují do vyčerpání kapacity volných míst. Pokud je vlak vybaven prostorem pro zavěšení nebo umístění jízdních kol, je cestující povinen jízdní kolo umístit přednostně do tohoto prostoru. U vlaků bez symbolu jízdního kola v jízdním řádu je kapacita omezená. Přeprava jízdních kol může být omezena nebo vyloučena také při výlukách.
 • Jízdní kola se přepravují v brněnských zónách 100 a 101 ve všech tramvajových, trolejbusových a autobusových linkách do čísla 100. Na linkách s číslem nad 100 pouze u spojů vyznačených v jízdních řádech.
 • Přeprava kola je možná i na lodích na Brněnské přehradě dle speciálního tarifu.

Cyklobusy IDS JMK

CYKLO Cyklobusy IDS JMK jsou v provozu v nepracovní dny od 10. dubna až do 28. září 2020.

 • Cyklobus linky 108 - Z Brna ze Zvonařky využijte expresní cyklobus linky 108 směřující do Znojma. Ze Znojma pokračuje jako cyklobus linky 817 dále na do NP Podyjí.
 • Cyklobus linky 231 - Cyklobus odjíždí z nádraží v Blansku a pokračuje přes Rudici, Jedovnici, Senetářov a Lipovec až do Studnice. V Blansku cyklobus čeká na vlaky od Brna.
 • Cyklobus linky 233 - Cyklobus odjíždí z Blanska a pohodlně vás zaveze do severní části Moravského krasu. Navazuje na vlak od Brna.
 • Přímý cyklobus linek 602, 730 a 750 jede z Brna ze Zvonařky přes Rousínov, Luleč, Vyškov a Studnici až do Nových Sadů.
 • Cyklobus linky 251 - Cyklobus jede ze Skalice nad Svitavou. Dopraví vás a kolo do oblasti Velkých Opatovic a Jevíčka. Navazuje na vlak od Brna. Ve vyznačených spojích v jízdním řádu je na lince 251 přeprava kola možná v uvedeném období i v pracovních dnech.
 • Cyklobus linky 256 - Cyklobus jede ze Skalice nad Svitavou. Dostanete se s ním do oblíbené oblasti Kunštátska nebo Olešnicka. Navazuje na vlak od Brna. Ve vyznačených spojích v jízdním řádu je na lince 256 přeprava kola možná v uvedeném období i v pracovních dnech.
 • Cyklobus linky 423 - Cyklobus odjíždí z nádraží v Tetčicích a pokračuje přes Ivančice a Oslavany až do Mohelna. Do Tetčic se pohodlně dostanete vlakovou linkou S4 z Brna. Cyklobus čeká na vlaky od Brna.
 • Cyklobus linky 602 - Cyklobusjezdí mezi Bučovicemi a Brnem.
 • Cyklobus linky 642 - Cyklobus jezdí mezi Bučovicemi a Kyjovem.
 • Cyklobus linky 816 - Cyklobus jezdí 1x denně mezi Znojmem a Uherčicemi přes Vranov nad Dyjí. Jezdí i během pracovních dní.
 • Cyklobus linky 817 - Cyklobus jezdí mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí 2x denně během víkendů a státních svátků.
 • Cyklobus linky 830 - Cyklobus jezdí 1x denně mezi Vranovem nad Dyjí a Uherčicemi přes Bítov. Jezdí i během pracovních dní.
 • Cyklobus linky 932 - Cyklobus odjíždí z Veselí nad Moravou a pokračuje přes Suchov do Nové Lhoty. Cyklobus čeká na vlaky od Kyjova a Brna.
 • Cyklobus linky 55 - Cyklobus zajišťuje spojení do Mariánského údolí v Brně.
 • Cyklobus linky 57 - Cyklobus zajišťuje spojení do Útěchova.


 • Jízdní řády regionálních cyklobusů
  • Jízdní řád linky 108 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 231 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 233 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 251 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 256 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 423 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 602 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 642 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 730 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 750 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 816 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 817 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 830 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 932 naleznete zde.

  Jízdní řády cyklobusů po Brně (v provozu přibližně od dubna do října)
  • Jízdní řád linky 55 naleznete zde.
  • Jízdní řád linky 57 naleznete zde.


  Jak postupovat při přepravě kola s cyklobusem? Pokud pojedete cyklobusem, prosíme postupujte podle následujícího návodu:

  1. Cestující nahlásí řidiči, že chce přepravovat jízdní kolo. Zakoupí si u řidiče jízdenku pro jízdní kolo a jízdenku pro sebe nebo předloží platnou předplatní jízdenku.

  2. Jízdní kolo poté sám umístí na cyklovlek pod dohledem a dle pokynů řidiče autobusu. Jízdní kolo zabezpečí proti zcizení. Z kola odstraní a s sebou do autobusu vezme cenné věci, které lze jednoduše odejmout (světla, pumpičky, tachometry, tašky na nosiči apod.).

  3. Pokud se přepravuje více kol, nejprve řidič odbaví všechna kola. Po odbavení všech cestujících si cyklisté umísťují svoje kola na cyklovlek dle pokynů řidiče.

  4. Při výstupu s jízdním kolem upozorní cyklista řidiče, že bude vystupovat. Poté cyklista za účasti řidiče sundá svoje kolo z cyklovleku pod dohledem řidiče.

  S jízdním kolem je možné nastoupit a vystoupit pouze na vybraných zastávkách, které jsou označeny symbolem jízdního kola. Počet přepravovaných kol je omezen kapacitou cyklovleku. Jízdní kola se nepřepravují uvnitř autobusu.

  Jak postupovat při přepravě kola brněnskými cyklobusy?

  Pokud pojedete cyklobusem linky 55 nebo 57, prosíme postupujte podle následujícího návodu:

  1. Před umístěním kola na nosič je povinen cestující z jízdního kola sejmout všechna doplňková vybavení, která by bylo možné zcizit např. při stání na křižovatce (zejména cyklocomputery, brašny, láhve na nápoje, pumpičky.

  2. Řidič bude na nakládku a vykládku jízdního kola dohlížet. V případě neznalosti cestujících může řidič cestujícímu s nakládkou/vykládkou pomoci.

  3. Po zavěšení kola na cyklonosič řidič zkontroluje správné upevnění a jízdní kolo uzamkne proti krádeži a cestujícímu vydá karabinku s číslem pozice, která je zavěšena u každé pozice na cyklonosiči.

  4. Při výstupu cestujícího s jízdním kolem řidič ověří vlastnictví jízdního kola pomocí karabinky s číslem, odemkne kolo proti krádeži a asistuje cestujícímu při vykládce.

Speciální cyklovlaky (EXPRES PÁLAVA-PODYJÍ, Pernštejn)

Pro cesty za turistikou nebo s jízdním kolem po jižní Moravě můžete využívat speciální vlaky, které jezdí během letní cykloturistické sezóny. Vlaky jsou připraveny pro přepravu většího množství kol. Využít můžete samozřejmě také ostatní vlaky S a R.

Jakou potřebuji jízdenku

novinka Nově můžete zakoupit pro své jízdní kolo běžnou jízdenku IDS JMK - jízdenku tak můžete zakoupit v jízdenkových automatech, na nádražích ČD, v cyklobusech a na vybraných předprodejních místech.
 • Pokud jedete jen na krátkou vzdálenost nebo jednorázově, pak si kupte jednorázovou základní jízdenku IDS JMK, která stojí stejně jako jízdenka pro dospělého.
 • Pokud jedete na celodenní výlet, kupte si cyklojízdenku IDS JMK celodenní za 70 Kč.
 • Pokud vlastníte předplatní jízdenku pro brněnské zóny 100 + 101 platnou pro 2 a více dnů, přepravujete po Brně v zónách 100 + 101 v linkách 1 až 99, v zaintegrovaných vlacích a ve vybraných spojích na linkách s číslem nad 100 (cyklobusech) jízdní kolo bezplatně.
 • Držitelé předplatních jízdenek pro zóny 100 + 101 platných pro 2 a více dnů při cestě z Brna mimo Brno za přepravu jízdního kola v zónách 100 + 101 neplatí, kupují si cyklojízdenky jen pro zbývající zóny.


Příklad 1: Držitel předplatní jízdenky pro zóny 100 + 101 platné pro 2 a více dnů jede z Líšně do Kuřimi. Za cestu tramvají neplatí. Na hlavním nádraží pak využije kombinace jízdních dokladů a pro sebe koupí jízdenku doplatkovou na 1 zónu za 16 Kč, pro své kolo koupí stejnou doplatkovou jízdenku pro 1 zónu za 16 Kč.

Příklad 2: Držitel předplatní jízdenky pro zóny 100, 101, 310, 320, 330 jede s jízdním kolem z Tišnova do Brna. V zónách 100 + 101 přepravuje kolo zdarma, potřebuje proto jízdenku pro zbylé 3 zóny v ceně 27 Kč. Za sebe neplatí, má předplatné.

Příklad 3: Cestující bez předplatní jízdenky chce jet s jízdním kolem jen po Brně vlakem z Lesné na Hlavní nádraží. Zakoupí si dvě jízdenky s platností 2 zastávky ve stejné nebo sousední zóně každou za 16 Kč a při nástupu na Lesné ji označí.

Příklad 4: Cestující s předplatní jízdenkou na zóny 100 + 101 platnou pro 2 a více dnů chce jet s jízdním kolem jen po Brně vlakem z Lesné na Hlavní nádraží. Stačí ve vlaku ukázat předplatní jízdenku. Kolo převáží bezplatně.

Upozorňujeme, že přeprava kočárku s dítětem má v případě kapacitních problémů přednost před přepravou jízdního kola.

S kolem na výlet

Odjezdy si prosím překontrolujte ve vyhledáči spojení.

Cyklobusem na Vyškovsko a Drahanskou vrchovinu Každý víkend během cyklosezóny odjíždí ze Zvonařky přímý cyklobus přes Rousínov a Vyškov až do Studnice. Vyjíždí jako linka 602 a poté pokračuje po lince 730 a 750 bez přestupu. Spoje odjíždí ze Zvonařky např. v 8:51 nebo v 12:51 hodin. Na zastávkách v jízdním řádu označených symbolem jízdního kola můžete vystoupit a poté již na svém kole projet celou oblast Drahanské vrchoviny. Zdatní cyklisté se mohou vrátit cyklostezkami do Brna. Méně zdatní cyklisté mohou pro návrat využít opět cyklobus, který odjíždí např. ze Studnice v 11:13, 15:13 hodin případně z Lulče v 12:11 nebo 16:11 hodin. Pro cestu do Studnice potřebujete jízdenku na 8 zón za 63 Kč a pro kolo 8zónovou jízdenku také za 63 Kč. Pokud vlastníte předplatní jízdenku na zóny 100 + 101 platnou pro 2 a více dnů, stačí 2 jízdenky 6zónové. Jízdenky zakoupíte u řidiče v autobusu.

Objevujte Moravský kras ze sedla kola Každý víkend v 8:00, 10:01, 11:59 nebo 13:59 hodin odjíždí z Hlavního nádraží vlak linky S2 do Blanska, kde ihned navazují cyklobusy 231 nebo 233, které vás zavezou do Moravského krasu. Cyklobus 233 vás pohodlně doveze do Sloupu, odkud se můžete na svém kole vydat Pustým žlebem po červené turistické značce k Punkevním jeskyním a dále ke Skalnímu mlýnu. Zdatní cyklisté mohou vyjet Suchým žlebem k hornímu můstku propasti Macocha nebo pokračovat celou řadou cyklostezek do Brna. Doporučujeme cestu přes Jedovnice, Hádek a poté přes Ochoz u Brna údolím Říčky do Mariánského údolí.

Vlakem a cyklobusem k Dalešické přehradě Z Brna hl. n. jeďte v 7:45 nebo v 10:45 linkou S4 a vystupte v Tetčicích. Přestupte na navazující cyklobus linky 423, který vás odveze do Mohelna, odkud se můžete vydat na kole kolem Dalešické přehrady. Vrátit se můžete opět cyklobusem nebo vlakem z Náměště nad Oslavou. Na cestu si kupte jízdenku na 7 zón za 56 Kč. Držitelům předplatních jízdenek na zóny 100 a 101 stačí jízdenka na 5 zón za 42 Kč. Pro jízdní kolo budete potřebovat jízdenku 7zónovou resp. 5zónovou.

Z Moravského Krumlova do Hrušovan u Brna Z Moravského Krumlova se vydejte směrem na Jezeřany - Maršovice po příjemné 10kilometrové cestě. Poté pokračujte do Pravlova, kde přejedete řeku Jihlavu a budete se blížit k Němčičkám a Medlovu. Po trase se můžete zastavit na oběd v mnoha restauracích. Po obědě se vydejte na poslední 7km úsek směrem na Hrušovany u Brna, kde se nachází vlaková stanice. Tato trasa je ideální pro rodiny s dětmi. Z Brna hl. n. využijte vlakovou linku S41. O víkendu odjíždí spoje v 6:49, 8:49, 10:54 a poté každé 2 hodiny. Cesta trvá přibližně 50 min. Pro jízdu z Brna hl. n. je potřeba jízdenka na 6 zón za 49 Kč. Pro držitele předplatních jízdenek na zóny 100 a 101 stačí koupit jízdenku na 4 zóny za 34 Kč. Pro vaše kolo se vyplatí koupit celodenní jízdenku za 70 Kč. Pro cestu z Hrušovan u Brna do Brna hl. n. využijte vlakové linky S3, která odjíždí vždy v celou hodinu a 26. minutu. Postačuje si koupit jízdenku na 4 zóny. Pro držitele předplatních jízdenek pro zóny 100 a 101 stačí koupit jízdenku na 2 zóny za 20 Kč.

Břeclav - Lednice - Brno Z nádraží v Břeclavi se vydejte přes město k nemocnici. Odtud vás čeká krásný a klidný 8km úsek kolem řeky Dyje až do Lednice. Zde můžete navštívit Lednicko–valtický areál. V Lednici si můžete zajít na oběd. Poté pokračujte přes Zámecké náměstí a Slováckou ulicí kolem zámeckých zahrad za město, kde se po cyklotrasách dostanete až do Podivína. Zpáteční úsek je dlouhý kolem 13 km. Z Brna hl. n. využijte rychlíkových spojů. K cestě jsou potřeba 2 jízdenky na 9 zón, jedna pro vás a druhá pro jízdní kolo. Pro držitele předplatní jízdenky v zónách 100 a 101 postačují 7zónové jízdenky.
VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 30.06.2020
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
[email protected]
KORDIS JMK je členem:
EDITS
KORDIS JMK se účastní následujících projektů EU:
CENTROPE
kudyznudy.cz
Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje