Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
[email protected]
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 
Informace k ochraně osobních údajů.
ZMĚNY V POSEIDONU
Upozorňujeme, že přihlášení pod tímto textem je pouze do staré verze POSEIDONU. Údaje z nové verze najdete přímo ve svém mobilním zařízení. Stará verze POSEIDONU přestane prodávat jízdenky 30. 4. 2018. Nainstalujte si novou verzi!

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Co vám nejvíc chybí při stávající karanténě?
Kontakty s ostatními lidmi, známými, kolegy…
Návštěvy restaurací, klubů, barů…
Návštěvy sportovišť, welnesů, tréninky…
Možnosti nakupovat …
Kultura, divadla, kino, muzea…
Možnost městského života, ruch na ulicích …
Něco jiného…
Všimli jste si v záplavě informací o koronaviru, jaké je venku krásné jaro?
Určitě, ano…
Ani ne, mám jiné starosti…
Celkem hlasovalo 1430 osob.

Stávka řidičů reg. dopravců - čtvrtek 6. 4. 2017

Aktualizováno: 6. 4. 2017, 11:00. Doplnili jsme několik spojů na linkách 540, 542, 543, 550, 551, 573 a 574.
Aktualizováno: 6. 4. 2017, 09:30. Všechny níže uvedené informace platí. Upravily se jízdní řády 107 a 164 (přidání dalších spojů). Na základě informací o řidičích, kteří se rozhodli nastoupit do zaměstnání, průběžně upravujeme jízdní řády ve vyhledávačích i on-line aplikacích. Posílení vlakové dopravy (zvýšena kapacita u více než 50 vlaků) a přidání speciálního vlaku Vyškov - Brno bylo účinné, dle sdělení ČD nárůst poptávky cestujících až o 80%. Odbavujeme velké množství emailových dotazů a telefonních hovorů (tel. 5 4317 4317). Pro informaci: v úterý 360 hovorů, včera 470 hovorů a dnes jen u jednoho pracovníka již 60 hovorů. Očekáváme, že celkem překročíme včerejší počet. Za včerejší den jsme odbavili 180 emailů. Návštěvnost našeho webu vzrostla desetinásobně. Cestující masivně využívají naši mobilní aplikaci Poseidon, která zobrazuje aktuální data o odjezdech ze zastávek a polohy vozidel. Nemáme signály, že by se během dne měla situace výrazně změnit.

Úvodní informace

Předsednictvo Odborového svazu dopravy dne 29. března 2017 vyzvalo všechny své členy a zaměstnance v dopravě k účasti na celostátní stávce, která má proběhnout 6. dubna 2017.
V minulých dnech zástupci Jihomoravského kraje jednali se všemi zainteresovanými s cílem dopady stávky minimalizovat a zajistit dopravu pro co největší počet cestujících v našem kraji. Do 4. 4. 2017 měli dle platných smluv dopravci informovat Jihomoravský kraj o rozsahu stávky. Přinášíme přehled aktuálně dostupných informací o zabezpečení dopravy a rozsahu stávky tento čtvrtek.
Vzhledem k tomu, že informace od některých dopravců týkající se aktuálního počtu řidičů, kteří se do stávky zapojí nebo nezapojí, se neustále vyvíjí, může docházet ke změnám v jízdních řádech u níže uvedeného přehledu linek. Ve většině případů však dochází k situacím, kdy spoje původně oznámené jako nejeté budou zajištěny.
Pro cestu Vyškov - Luleč - Rousínov - Brno doporučujeme využít speciální vlak z Vyškova v 5:17!
Informujeme, že dnes 5. 4. společnosti ZDS Psota a Břežanská dopravní společnost potvrdily, že zabezpečí všechny regionální linky IDS JMK. Spojení na Znojemsku je tedy z velké části vyřešené.
Informujeme, že dnes 5. 4. společnost VYDOS BUS potvrdila, že zabezpečí městskou dopravu po Vyškově (linky 741, 742, 743, 744) a dále bude zajištěno spojení linkou 621 - všechny spoje, je tak zajištěno spojení na směny a ze směn z Vyškova po celé trase od Hostěrádek - Rešova přes Rousínov.
V omezeném intervalu se podařilo zajistit spojení Blanska s Jedovnicemi, Lipovcem a Studnicí. Pro cestu Jedovnice - Brno lze využít trasu přes Blansko a vlakem.
Informace o odjezdech spojů uvedené na této stránce vycházejí z aktualizovaných informací dopravců. I když je pravděpodobné, že všechny potvrzené spoje budou zajištěny, může se v ojedinělýcgh případech stát, že některý se spojů vynechá. Všem cestujícím se předem omlouváme za případné nepohodlí při cestování v tento den.

Potvrzení pro zaměstnavatele a školy

Pokud potřebujete potvrzení o nemožnosti se dopravit do školy či zaměstnání, požádejte o něj na emailu: [email protected] Obdržíte jej elektronickou cestou. Je nutné sdělit číslo linky a čas.

Jak získat během čtvrtka informace

 • Ve všech námi provozovaných informačních systémech se budeme snažit zobrazovat pouze spoje, u kterých budeme mít potvrzeno, že pojedou. To platí i pro informace na informačních panelech na zastávkách - ELPech.
 • Doporučujeme využívat mobilní aplikace IDS JMK POSEIDON nebo iRIS, na nichž je možné zjistit odjezdy ze zastávek. Využít můžete i webovou stránku www.idsjmk.cz/odjezdy, kde po zadání názvu zastávky a potvrzení uvidíte aktuální odjezdy.
 • Pro vyhledání spojení využívejte webový vyhledávač na webu www.idsjmk.cz a v aplikaci Poseidon. Budou obsahovat spoje, o nichž bude nahlášeno, že pojedou.
 • Rovněž doporučujeme využívat vyhledavače spojení na webu Mapy.cz + a v mobilu Pubtran. Stejně tak bude funkční i jihomoravská verze aplikace IDOS.CZ - pozor, celostátní verze bude poskytovat nesprávná data. Děkujeme provozovatelům výše uvedených aplikací za ochotu ke spolupráci.
 • V neposlední řadě doporučujeme poslouchat stanici Český Rozhlas Brno 106,5 FM, která bude o dopravní situaci průběžně informovat. Mimo frekvence 106,5 FM ji naladíte na Brněnsku na 93,1 FM, na Hodonínsku na 93,6 FM a na Znojemsku na 97,3 FM.

Železniční doprava

 • Železniční doprava zajišťovaná vlaky včetně náhradní dopravy za vlaky bude ve čtvrtek 6. dubna zajištěna dle platných jízdních řádů.
 • Bude posílena kapacita více než 50 vlaků do všech směrů.
 • Mimořádný vlak R12 Vyškov na Moravě 5:17 - Luleč 5:23 - Rousínov 5:33 - Brno-Slatina 5:50 - Brno hl.n. 6:00

Brněnská městská doprava

Spoje městské dopravy v Brně zajišťované Dopravním podnikem města Brna budou zajištěny podle platných jízdních řádů.
Dopravní podnik města Brna navíc nahradí i všechny spoje regionálních dopravců, kteří jezdí na území města Brna na linkách 1 - 99 a kteří se do stávky zapojí, s výjimkou následujících spojů: Linka 31 - nepojedou posilové spoje v 6:18 a 7:40 hod. ze Šlapanic, Riegrovy na Hlavní nádraží a spoj v 6:48 hod. z Hlavního nádraží pojede pouze do zastávky Šlapanice, Kalvodova. Linka 47 - nebudou zajištěny posilové spoje v 7:31 a 8:26 hod. z Faměrova náměstí na Úzkou a ve 13:30 a 13:40 hod. z Úzké na Faměrovo náměstí. Linka 48 - nepojedou spoje vedené pouze v úseku Kobylnice, ObÚ – Prace, točna (spoje pokračující z linky 151 nebo na linku 151, tj. spoje s odjezdy v 7:08, 7:48 a 13:08 hod. z Kobylnice do Prace a v 7:14 hod. z Prace do Kobylnice). Ostatní spoje na lince 48 pojedou.

Ostatní městské dopravy

Podle aktuálních informací budou zajištěny spoje městské dopravy v Bystřici n. P. (plně), Hodoníně (plně), Adamově (zvláštní JŘ), Břeclavi (většina spojů), Kyjově (většina spojů), Znojmě (pojedou spoje linky 801 zajišťované spol. BDS-BUS a dále většina spojů linek 804 a 805 zajišťované společností ZDS PSOTA) a ve Vyškově (všechny spoje). Nepojedou pouze spoje v Blansku.

Regionální autobusy

Regionální autobusové dopravce lze rozdělit do dvou skupin podle toho, do jaké míry se do stávky zapojí. Upozorňujeme, že na některé linky zajišťuje více dopravců! Doporučujeme proto se podívat do jízdního řádu na našem webu a podle čísla spoje, které je uvedeno nad sloupcem s časem odjezdu, zjistit, který dopravce má daný spoj zajišťovat.
Dopravci, jejichž řidiči se do stávky vůbec nezapojí a pravděpodobně budou zajištěny všechny jejich spoje:
 • ADOSA
 • BDS-BUS
 • BK BUS
 • Břežanská dopravní společnost
 • ČSAD Hodonín
 • ČSAD Tišnov
 • DOPAZ
 • ICOM
 • FTL
 • SEBUS
 • TRADO BUS
 • TREDOS
 • ZDAR
 • Zlatovánek
 • Znojemská dopravní společnost PSOTA
Dopravci, u nichž nebude zajištěna většina spojů:
 • ČAD Blansko
 • ČSAD Kyjov Bus
 • BORS Břeclav
 • Tourbus
 • VYDOS BUS

Výlukové jízdní řády

Protože některé linky budou zajištěny jen vybranými spoji, zpracovali jsme pro vás speciální výlukové jízdní řády. Najdete je v tabulce níže.
 • Na zeleně vyznačených linkách pojedou všechny spoje.
 • Na žlutě vyznačených linkách pojedou jen žlutě vyznačené spoje. Nezažlucené spoje nepojedou.
 • Na červeně vyznačených linkách nepojede žádný spoj.

Informace k tarifu

Vzhledem k tomu, že důvodem k vynechání spojů v případě stávky je z hlediska legislativy vyšší moc případně třetí strana, nepředpokládáme, že by cestujícím byly poskytovány kompenzace za zabezpečení dopravy vlastními silami. Stejně tak nebudou prodlužovány platnosti předplatních jízdenek.
VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 30.06.2020
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
[email protected]
KORDIS JMK je členem:
EDITS
KORDIS JMK se účastní následujících projektů EU:
CENTROPE
kudyznudy.cz
Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje